Всеукраїнська громадська
організація

До уваги суб’єктів уповноважених на проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів щодо порядку передачі інформації про результати ОТК

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Департамент ДАІ МВС України інформує, що на даний час опрацьовується порядок передачі інформації про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів до Національної автоматизованої інформаційної системи Департаменту ДАІ МВС України.

   Вимоги щодо формування протоколу результатів обов'язкового технічного контролю транспортних засобів xml-формат (завантажити вимоги 120кБ)

   Внесення інформації про результати обов'язкового технічного контролю транспортних засобів можливо здійснити за наступним посиланням - http://otk.sai.gov.ua/. Ім'я користувача та пароль доступу надається Департаментом ДАІ МВС України. Завантажити інструкцію (788 кБ) щодо внесення даних про результати обов'язкового технічного контролю.

  Відповідно до вимог ПКМУ 512-2012 "Про затвердження Порядку формування загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, доступу до неї та встановлення розміру плати за надання таких послуг" та з метою впорядкування підтвердження та достовірності інформації про результати обов'язкового технічного контролю суб'єктам господарювання уповноважених на проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів до 1 вересня 2014 року надати до Департаменту ДАІ МВС України інформацію про електронно-цифровий підпис уповноважених працівників, відповідно до законодавства України, для завантаження кореневих сертифікатів АЦСК.

   Завантажити зразок заяві (завантажити заяву - 15 кБ) на отримання доступу (дозволу) на передачу до Національної автоматизованої інформаційної системи Департаменту ДАІ МВС України (далі – НАІС ДДАІ) протоколів перевірки технічного стану транспортних засобів та актів невідповідності (далі – результатів ОТК) зі створеного робочого місця зовнішнього користувача НАІС ДДАІ

   Порядок доступу для передачі результатів ОТК здійснюється відповідно до технічного завдання (вимог) на комплексну систему захисту інформації типового робочого місця зовнішнього користувача Національної автоматизованої  інформаційної системи Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, погодженого Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України (завантажити технічне завдання – 450кБ).

   Звертаємо увагу, що відповідно до ТЗ (п. 4.3.4) для генерації особистих та відкритих ключів для електронного цифрового підпису зовнішні користувачі  НАІС ДДАІ у якості апаратно-програмного засобу КЗІ мають використовувати "Електронний ключ "Кристал-1", що має чинний, позитивний експертний висновок Адміністрації Держспецзв’язку України в сфері КЗІ.

   Однак п.5.5.2 технічного завдання передбачає можливість замінити апаратно-програмний засіб КЗІ "Електронний ключ "Кристал-1" на інший апаратно-програмний засіб КЗІ, за умови наявності у останнього експертного висновку Адміністрації Держспецзв'язку у сфері КЗІ.

   Завантажити інформацію (60 кБ) щодо переліку акредитованих центрів сертифікації ключів, технологічно сумісних із засобами криптографічного захисту інформації  НАІС ДДАІ МВС України.

   На цей час вищевказані вимоги виконано компанією ТОВ «Д.І.О.-Трейдер Інтернаціонал», що підтверджено атестатом відповідності вимогам нормативих документів системи технічного захисту інформації в Україні в обсязі функцій, зазначених у документі типового робочого місця зовнішнього користувача Національної автоматизованої  інформаційної системи Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України зареєстрованого Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України 11.07.2014 № 539 щодо її власної комп’ютерної програми АРМ «Суб’єкт ОТК». Внесення інформації про результати обов'язкового технічного контролю транспортних засобів за допомогою КП АРМ «Суб’єкт ОТК» також можливо здійснити за наступним посиланням - http://aistcv.sai.gov.ua. Щодо умов користування КП АРМ «Суб’єкт ОТК» необхідно звертатись до ТОВ «Д.І.О.-Трейдер Інтернаціонал» (www.dio.kiev.ua)
 

Департамент ДАІ
МВС України

 

Читати 95339 разів Останнє редагування П'ятниця, 26 вересня 2014 14:40